Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
EN
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania i zabiegi » Laboratorium » Pełna Lista Badań » Diagnostyka infekcji » Koronawirus + Grypa - test antygenowy
Dostosuj czcionkę: A A A

Koronawirus + Grypa - test antygenowy

« wstecz
Zapraszamy z dokumentem tożsamości do rejestracji co najmniej 15 minut przed zakończeniem przyjmowania/pobierania materiału.Lokalizacja: Godziny:
Lublin, ul. Orkana 7 Pon.-Pt: 7:00-19:00Sob.: 7:00-13:00

Materiał: Wymaz

Cena badania: 140 PLN

Czas oczekiwania na wynik: wynik do odbioru tego samego dnia

Rezerwacja:

 • Wymaz pobierany jest w dedykowanym Punkcie Pobrań, po uprzedniej rezerwacji terminu badania. Zalecamy skorzystanie z płatności on-line.
 • Przygotowanie do badania
Ogólne:
 • Badanie można kupić przez e-sklep na www.luxmedlublin.pl lub zarezerwować telefonicznie 81 5323711. Zalecana jest przedpłata on-line po otrzymaniu linku do płatności.
 • Badanie pobierane jest w dedykowanym Punkcie Pobrań.
 • Materiałem do badania jest wymaz z nosogardzieli.
 • Na badanie należy zgłosić się w maseczce, do placówki należy przyjechać bez korzystania z transportu publicznego.
 • Pacjent nie musi być na czczo.
 • Przed pobraniem materiału nie należy stosować kropli do nosa.
Szczegółowe dla dzieci:
 • W przypadku dzieci wymaz pobierany jest z nosa. Wymazówka wprowadzana jest głębiej niż przy standardowych wymazach mikrobiologicznych.
 • Ważne
Podczas Rejestracji online na badanie niezbędne jest uzupełnienie przez Pacjenta danychw zakresie: 1. Imię 2. Nazwisko 3. PESEL , w przypadku cudzoziemców Numer PASZPORTU 4. Narodowość 5. Adres zamieszkania / pobytu ( Ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy, miejscowość) 6. Numer telefonu.
 • Opis
Test antygenowy Koronawirus dedykowany jest pacjentom z objawami infekcji dróg oddechowych i innymi objawami kojarzonymi z infekcją wywołaną wirusem Sars-CoV-2 , a także pacjentom bezobjawowym, którzy mieli kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Badanie ma na celu potwierdzenie zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

Mutacja wirusa Sars-CoV-2 nie wpływa na zdolność testu do wykrywania zakażenia.

Materiałem do badania jest wymaz z nosogardzieli. Wymazówka wprowadzana jest przez nos (nie ma możliwości pobrania przez jamę ustną). Pobranie następuje w namiocie na terenie fili CM Luxmed, po uprzedniej rezerwacji terminu pobrania materiału.
Badanie wykonuje się z wykorzystaniem zestawów PanbioCovid- 19 Ag amerykańskiej firmy Abbott.
Test posiada rekomendacje WHO. Czułość i swoistość testu w stosunku do metody RT-PCR, zweryfikowana przez WHO wynosi:
- czułość : 91,4 %
- swoistość : 99,4 %

Interpretacja wyników badania
Dodatni wynik testu z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje na aktywną infekcję wirusem SARS-CoV-2.
Ujemny wynik testu nie wyklucza infekcji. Pobranie może nastąpić w momencie gdy w organizmie nie ma jeszcze wykrywalnego antygenu. Z tego powodu w sytuacjach, gdy objawy lub czynniki epidemiologiczne wskazują na możliwość zakażenia, badanie należy powtórzyć po upływie 1-2 dni z nowo pobranej próbki. W przypadku utrzymujących się objawów ponownie ujemny wynik testu antygenowego należy zweryfikować w badaniu genetycznym, metodą RT-PCR.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi rekomendacjami wynik testu antygenowego ( dodatni i ujemny) zgłaszany jest przez Laboratorium do bazy EWP.

Test antygenowy NADAL Influenza A/B niemieckiej firmy Nal von Minden jest to szybki test do wykrywania antygenów ( białek) A i B grypy.
Badanie wykonuje się w celu odróżnienia grypy od innych grypopodobnych zakażeń układu oddechowego
Grypa jest jedną z najczęściej występujących wirusowych chorób zakaźnych. Wirus grypy przenosi się drogą kropelkową poprzez kichanie, kaszel czy rozmowę. Okres od zainfekowania do rozwoju objawów wynosi od 1 do 4 dni. Czasami grypa może doprowadzić do poważnych komplikacji, które wymagają leczenia w szpitalu. Najbardziej zagrożone są dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze i cierpiące na choroby przewlekłe układu oddechowego, układu krążenia oraz cukrzycę. Ze względu na to, istotne jest odróżnienie grypy od innych infekcji grypopodobnych, których objawy mogą być bardzo podobne.
Materiałem do badania jest wymaz z nosa lub nosogardzieli.
Pobranie wymazu następuje w namiocie na terenie fili CM Luxmed Lublin ul. Orkana 7, po uprzedniej rezerwacji terminu pobrania materiału.
 • Opracowanie i przygotowanie materiału Pokaż
Rozpocznij rozmowę