Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania i zabiegi » Laboratorium » Testy na koronawirusa » Testy na koronawirusa Krasnystaw
Dostosuj czcionkę: A A A

Testy na koronawirusa

Testy na koronawirusa Krasnystaw

Diagnostyka zakażeń Covid-19 to podstawowe narzędzie stosowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa oraz dobierania odpowiedniej procedury leczenia. W Krasnymstawie wykonuje się testy serologiczne na przeciwciała oraz w razie trwającego zakażenia lub podejrzenia zakażenia, badania na podstawie wymazu z nosogardzieli.

Wymazy na koronawirusa w Krasnymstawie wykonuje się w specjalnie wyznaczonym do tego Punkcie Pobrań w placówce Luxmed.


Jakie testy na koronawirusa wykonam w Krasnymstawie?

W Krasnymstawie wykonuje się badanie genetyczne RT-PCR oraz test antygenowy SARS-CoV-2 - na podstawie materiału pobranego z nosogardzieli.

Testy na przeciwciała - serologiczne IgM i IgG oraz szybki test przesiewowy wykonuje się na podstawie próbki krwi żylnej.

W przypadku planowania wyjazdu za granicę, wskazane jest wykonanie testu genetycznego RT-PCR lub antygenowego z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub ukraińskim. Niektóre kraje nie wymagają posiadania wyniku testu z zaświadczeniem lekarskim, w takim przypadku wybierz test bez zaświadczenia z wynikiem w języku w wybranym języku obcym.


Badania genetyczne RT-PCR prywatnie

  • masz objawy charakterystyczne dla Covid-19
  • miałeś kontakt z osobą chorą

Testy antygenowe SARS-CoV-2

  • jeśli podejrzewasz możliwość zakażania koronawirusem
  • masz skąpe objawy lub wcale

Test na wyjazd zagraniczny - RT-PCR lub antygenowy

  • z dodatkowym zaświadczeniem lekarskim
  • bez zaświadczenia

Przeciwciała anty SARS-CoV-2 - badania serologiczne IgM / IgG

Przeciwciała - pakiet przesiewowy

  • Szybki test przesiewowy przy zastosowaniu metody jakościowej

Konsultacja wyników badań na koronawirusa Krasnystaw: Wyniki testu można skonsultować ze specjalistą. W tym celu zamów Telekonsultację wyników badań COVID-19.


Gdzie wykonam test na koronawirusa w Krasnymstawie?

  • Wymazy na koronawirusa Krasnystaw
    Testy RT-PCR i testy antygenowe wykonuje się w specjalnie wyznaczonym Punkcie Pobrań w placówce Luxmed, ul. Czysta 3 (wejście z tyłu budynku od strony parkingu).

Ile czekam na wyniki

Wynik testu antygenowego gotowy jest już w 1 godzinę. Pozostałe badania na koronawirusa (RT-PCR, przeciwciała IgM, IgG, zaświadczenie do wyjazdu za granicę) - wyniki tego samego dnia. .