Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
EN
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania i zabiegi » Pozostałe Badania i Zabiegi » Analiza pierwiastkowa włosa
Dostosuj czcionkę: A A A

Pozostałe Badania i Zabiegi

Analiza pierwiastkowa włosa

  Lokalizacja: Godziny:
  Lublin, ul. Radziwiłłowska 5 Pon.-Pt: 7:00-19:00Sob.: 8:00-13:00

  Materiał: Włosy

  Cena badania: 330 PLN

  Czas oczekiwania na wynik: wynik po upływie 28 dni roboczych

  Rezerwacja:

  • Przygotowanie do badania
  Ogólne:
  • Włosy powinny być umyte np. dzień przed pobraniem, nie lakierowane i bez odżywek. Jeżeli włosy są farbowane należy odczekać ok. 4 tygodni po farbowaniu (wymagany min. 3 cm odrost)
   Pobieramy włosy z odrostami. Jeśli pacjent wykonywał zabieg trwałego prostowania lub inne zabiegi (niestandardowe) to w takim przypadku powinien być zachowany min. 3 cm odrost.
   Do badania pobiera się ok. 3 cm włosa od skóry głowy z okolic potylicy. Jeśli ktoś ma krótkie włosy lub ogoloną głowę, należy poczekać aż odrosną do długości przynajmniej 1-1,5 cm.
  • Ważne
  Wynik badania pacjent odbiera w rejestracji przy ul. Radziwiłłowskiej 5. U dzieci można wykonać badanie po ukończeniu 4 roku życia. Próbki przyniesione z zewnątrz nie są przyjmowane do badania.
  • Opis
  Jest to metoda diagnostyczna oceniająca stan odżywienia człowieka i stan biochemiczny organizmu. Jest to test laboratoryjny, który określa skład pierwiastków śladowych we włosach. W/g badań istnieje zależność między poziomem pierwiastków we włosach i narządach wewnętrznych.
  Stężenie pierwiastków we krwii może zmieniać się wraz ze zmianami emocjonalnymi bądź zależy od spożytego posiłku.
  Takiej zmienności nie obserwuje się w analizie włosa. Dzięki tej metodzie można łatwiej leczyć choroby gastrologiczne (np. zespół złego wchłaniania), dermatologiczne (wypadanie i przetłuszczanie włosów, łuszczyca, egzemy, grzybice, bielactwo),kardiologiczne, neurologiczne, schorzenia kostno-stawowe, zaburzenia hormonalne, zatrucia pierwiastkami toksycznymi, problemy z otyłością.
  • Opracowanie i przygotowanie materiału Pokaż