Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
EN
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Sklep » Soczewki kontaktowe » Użytkowanie soczewek  » Pielęgnacja
Dostosuj czcionkę: A A A

Użytkowanie soczewek

Zasady pielęgnacji soczewek kontaktowych

  • Przed dotknięciem soczewek kontaktowych zawsze myj ręce.
  • Dokładnie i regularnie czyść soczewki kontaktowe, według wskazówek specjalisty. Jeśli zaleci Ci specjalista, czyść soczewki przez pocieranie palcami i dokładnie spłukuj je płynem przed umieszczeniem ich na noc w pojemniku na soczewki. Pamiętaj, aby soczewki przechowywane w pojemniku były całkowicie zanurzone w płynie.
  • Przechowuj soczewki w odpowiednim pojemniku przeznaczonym do tego celu. Wymieniaj pojemnik na soczewki co najmniej raz na trzy miesiące ( a najlepiej co miesiąc). Po każdym użyciu myj pojemnik świeżą porcją płynu do soczewek kontaktowych i zostaw do wyschnięcia przed kolejnym użyciem.
  • Do czyszczenia i dezynfekcji soczewek używaj wyłącznie produktów zalecanych przez Twojego specjalistę. Roztwór soli fizjologicznej i krople nawilżające nie są przeznaczone do dezynfekcji soczewek kontaktowych!
  • Do czyszczenia i przechowywania soczewek można używać wyłącznie świeżego płynu. Nigdy nie używaj ponownie starego płynu. Płyn do soczewek kontaktowych należy zmieniać zgodnie z zaleceniami producenta, nawet jeśli soczewki nie są używane codziennie.
  • Zawsze należy przestrzegać harmonogramu zalecanej wymiany soczewek kontaktowych określonego przez specjalistę.
  • Przed pływaniem lub kąpielą zdejmij soczewki kontaktowe.
  • Regularnie odwiedzaj specjalistę w celu kontroli stanu zdrowia Twoich oczu oraz informacji o najnowszych produktach dostępnych na rynku, które mogą być dla Ciebie jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Wielu użytkowników soczewek kontaktowych nie rozróżnia płynów do ich pielęgnacji. Często pacjenci uważają, że każdy płyn to jest to samo tylko w innym opakowaniu. Nic bardziej mylnego, współczesne płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych są projektowane specjalnie z myślą o nowej generacji materiałów soczewek kontaktowych, tak więc wraz ze zmianami soczewek mamy zmienione płyny do ich pielęgnacji – tak samo jak chcąc oglądać TV w jakości HD musimy zaopatrzyć się w odbiornik nowej generacji.