Przeciwciała przeciw mięśniom poprzecznie prążkowanym

Materiał: Krew
Cena badania: 95 PLN
Czas oczekiwania na wynik: wynik po upływie 25 dni roboczych
Rezerwacja:

  • Badanie wykonujemy bez wcześniejszej rezerwacji. Sprawdź godziny pracy punktu pobrań

Punkty pobrań Luxmed Przejdź do sklepu

Przygotowanie do badania

Ogólne

  • Materiałem do badań jest krew.
  • Pacjent nie musi być na czczo.Na ok. 30 min. przed badaniem wskazane jest wypicie szklanki wody lub gorzkiej(niesłodzonej) herbaty.

Opis

Za pomocą immunofluorescencji pośredniej można wykryć przeciwciała przeciwko mięśniom poprzeczenie prążkowanym. Reagują one zarówno z mięśniami szkieletowymi jak i z mięśniem sercowym. Obecność tych przeciwciał służy jako dodatkowy parametr przy diagnozowaniu Myasthenia gravis (tylko wysokie miana mają znaczenie diagnostyczne w tej chorobie). Myasthenia gravis jest uogólnioną chorobą autoimmunologiczną, spowodowaną zaburzeniami przewodzenia nerwowo – mięśniowego w skutek odwracalnej
blokady receptorów acetylocholiny na płytce motorycznej. Typowymi objawami choroby są: męczliwość mięśni zależna od obciążenia, szczególnie muskulatury oczu, twarzy, przełyku i kończyn. Komplikacjami są porażenie czynności przełykania i mięśni oddechowych.
Przeciwciała przeciwko mięśniom poprzecznie prążkowanym wykrywane są również w surowicy pacjentów z różnymi miopatiami oraz u chorych na chorobę Chagasa w stadium przewlekłym.

Opracowanie i przygotowanie materiału (dotyczy tylko kontrahentów)

Podaj jednorazowy kod:Pokaż