bezdech senny lublin

Chrapiesz, budzisz się zmęczony z bólem głowy? Sprawdź czy masz BEZDECH SENNY!

Twój organizm regeneruje się podczas snu. Gdy wstajesz rano wypoczęty, wiesz że żyjesz! Podczas snu usuwane są toksyny, naprawiane komórki nerwowe, dotlenia się mózg, następuje odnowa tkanek.

Ale co jeśli nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej jakości snu? Chrapiesz, często bywasz niewyspany, masz problem z koncentracją i cierpisz na bóle głowy. To może być bezdech senny, a konsekwencje długotrwale powtarzających się zaburzeń snu mogą być bardzo poważne. Począwszy od niedotlenienia organizmu i nadciśnieniu, a skończywszy na chorobach serca, zwiększonym ryzyku wystąpienia zawału lub udaru.

Bezdech senny

Chrapiesz, wybudzasz się w nocy i masz wrażenie, że zabrakło ci powietrza? Rano budzisz się zmęczony, niewyspany, często z bólem głowy? A może ktoś z bliskich zauważył u Ciebie niepokojące objawy podczas snu?

Mogą to być oznaki bezdechu sennego. Nieświadome wstrzymywanie oddechu może powtórzyć się nawet kilkaset razy w ciągu jednej nocy. To powoduje zaburzenie prawidłowej wentylacji płuc, w efekcie czego występuje niedotlenie organizmu.

Na szczęście bezdech nocny można już łatwo diagnozować i leczyć bez pobytu w szpitalu.  Wystarczy, że przeprowadzisz prosty test bezdechu bez wychodzenia z domu.

Jak diagnozować i jak leczyć bezdech?

Bezdech senny można już diagnozować nie wychodząc z domu. Służy do tego Domowy Test Bezdechu, który wykonujesz bez skierowania od lekarza we własnym łóżku . Domowy Test Bezdechu zamawiasz online, a aparat do badania dostajesz pocztą kurierską bezpośrednio do domu.

Pamiętaj, że jeśli nie wiesz czy problem bezdechu ciebie dotyczy, możesz porozmawiać o tym z lekarzem, korzystając z porady lekarskiej w zakresie diagnostyki zaburzeń snu.

Złotym środkiem w leczeniu bezdechu sennego jest terapia wykorzystująca dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych CPAP, przy użyciu odpowiedniego zestawu terapeutycznego (aparatu, przewodu oddechowego, maski). Pozwala znacząco ograniczyć liczbę bezdechów, a już po kliku dniach można zauważyć znaczną poprawę koncentracji i zwiększoną energię. Poprawia się tolerancja na wysiłek i ustępuje senność w ciągu dnia.

Zestaw terapeutyczny objęty jest refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej o bezdechu sennym i terapii CPAP znajdziesz na luxmedlublin.pl.

Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólnoinformacyjny i edukacyjny. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy czy leczenia. Zaleca się konsultację z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem ochrony zdrowia w celu uzyskania porady dotyczącej konkretnych objawów, dolegliwości czy stanu zdrowia.