medycyna estetyczna lublin

Jak szybko zadbać o formę

Czym w ogóle jest „forma”? Takie pytanie zadaje sobie pewnie wiele osób, które podejmują walkę o siebie. „Bycie w formie” to oczywiście pewien poziom sprawności fizycznej, ale to również stan zdrowia, poziom zmęczenia organizmu, prawidłowa waga, wszystko zgrane w taki sposób, żeby w dowolnym momencie czuć gotowość do wykonywania zadań, których wymaga od nas życie lub takich, na które mamy ochotę. Ciągłe oznaki zmęczenia, niechęć do aktywności fizycznej i lubowanie się w aktywnościach, które nie wymagają wysiłku to oznaka, że z pewnością moglibyśmy popracować nad „formą”.

Aby efektywnie zadbać o formę, należy działać wielowektorowo – mówi  kosmetolog  mgr Agnieszka Kozłowska z Med Estetyka. – Niezawodnym zabiegiem pozwalającym na poprawę wyglądu sylwetki jest zabieg Accent Prime. 

Sylwetka w formie z Accent Prime

Accent Prime to platforma przeznaczona do modelowania ciała i twarzy z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Innowacyjność urządzenia polega na połączeniu fal ultradźwiękowych: poprzecznej i podłużnej, z falą radiową (RF) unipolarną o najwyższej dostępnej na rynku częstotliwości 40,68 MHz. Pierwszym etapem zabiegu jest zastosowanie ciepłych i zimnych ultradźwięków. Zimne ultradźwięki działają  selektywnie na komórki tłuszczowe nie naruszając otaczających ją tkanek. Wibracje zimnych ultradźwięków uszkadzają membranę komórek tłuszczowych, prowadząc do rozbicia trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, które w tej formie są łatwiej metabolizowane i usuwane przez system limfatyczny.

Accent-prime-lublin

Połączenie obu technologii ultradźwięków pozwala na uzyskanie najlepszego efektu.

W drugim etapie zabiegu stosujemy technologię radiofrekwencji. Fale radiowe rozgrzewają kolagen do temperatury 45-50 st. C powodując jego przebudowę, czego efektem jest poprawa jakości oraz jędrności skóry. Następuje stymulacja fibroblastów do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny powodując wypełnienie zmarszczek. Dochodzi do zwiększenia gęstości, elastyczności, napięcia skóry oraz poprawy owalu twarzy i kolorytu cery.

Endermologia wzmacnia efekt

Aby wspomóc działanie zabiegu Accent Prime, bezpośrednio po jego wykonaniu sugerujemy wykonanie zabiegu Endermologii Alliance, jako drenaż wspomagający wydalanie niechcianych komórek tłuszczowych. Poprzez proces mechanicznego masażu podciśnieniowego Endermologia działa na tkankę łączną i może być stosowana jako zabieg pielęgnacyjny zarówno na ciało jak i twarz.

endermologia-lublin

Masaż podciśnieniowy wzmacnia tkankę łączną, pozwala na pozbycie się toksyn oraz produktów przemiany materii w efektywniejszy sposób, a także znacząco wpływa na poprawę stanu skóry. Poprzez zastosowanie głowicy łączącej w sobie zmotoryzowaną rolkę oraz klapkę, ruchy podczas zabiegu wykonywane są przez prosty system styku głowicy ze skórą. Dzięki temu zminimalizowane są negatywne odczucia zabiegowe przy maksymalnej skuteczności. Zabieg endermologii możemy wykonywać samodzielnie w celu redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzenia cellulitu oraz ujędrnienia skóry lub działając wspomagająco po  zabiegu Accent Prime.

Jak skutecznie osiągnąć smukłą sylwetkę?

Nieodłącznym elementem walki o lepszą sylwetkę oprócz zabiegów modelujących jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

Podstawą zbilansowanej diety są produkty zbożowe oraz warzywa i owoce. Produkty zbożowe w postaci ciemnego pieczywa, kasz, płatków są źródłem węglowodanów złożonych, które dostarczają energii koniecznej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Produkty te są bogate w białko, będące niezbędnym budulcem organizmu, a także w błonnik usprawniający perystaltykę jelit.  Warzywa i owoce są źródłem większości witamin i składników mineralnych, a dodatkowo są niskokaloryczne. Słodkie i słone przekąski zastępujemy warzywami i owocami. Należy również zwiększyć podaż wody. Lepiej nawodniony organizm to lepsze efekty zabiegowe.

Aktywność fizyczna zwiększa naszą wydolność, a także zawartość oraz jakość mięśni w naszym organizmie. Im większa zawartość mięśni, tym bardziej efektywna walka z tkanką tłuszczową. Idealnym rozwiązaniem pobudzającym nasze mięśnie do pracy, a jednocześnie pozwalającym na oszczędność czasową jest trening.

Dziękujemy za rozmowę

Sprawdź: medycyna estetyczna lublin

Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólnoinformacyjny i edukacyjny. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy czy leczenia. Zaleca się konsultację z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem ochrony zdrowia w celu uzyskania porady dotyczącej konkretnych objawów, dolegliwości czy stanu zdrowia.