laser co2 lublin

Laser frakcyjny CO2 – piękno z laserową precyzją

Laser frakcyjny CO2 jest doskonałym wyborem dla pacjentów chcących odmłodzić i zregenerować swoją skórę. Stosuje się go po to, aby skutecznie pozbyć się niechcianych zmarszczek, blizn czy rozstępów. Zabieg jest prosty, a jednocześnie wyjątkowo skuteczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością. Ta metoda pozwoli Ci cieszyć się piękną i zdrową skórą.

O więcej informacji na temat zabiegów laserem frakcyjnym CO2 poprosiliśmy specjalistkę w tej dziedzinie Panią Katarzynę Próchniak, lekarza medycyny estetycznej. 

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 stymuluje skórę do wzmożonej regeneracji i odbudowy, poprzez tworzenie regularnej siatki mikrouszkodzeń. Jest to proces polegający na stymulacji zdrowych komórek w bezpośrednim sąsiedztwie uszkodzonych tkanek do produkcji nowych włókien kolagenowych. Rezultatem jest wyraźne wygładzenie skóry oraz jej napięcie, jędrność i elastyczność.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

O tym decyduje, nie wiek, a kondycja skóry. W kontekście korekty różnego rodzaju blizn, im szybciej rozpoczniemy laseroterapię, tym lepsze efekty zabiegu możemy uzyskać. W kontekście poprawy jakości skóry i działania anti-agening, decyduje wyjściowa kondycja twojej skóry.

Najlepsze efekty możemy uzyskać łącząc różne metody. Zazwyczaj w pierwszej kolejności należy wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2, następnie osocze bogatopłytkowe lub mezoterapię igłową.

Ile zabiegów należy wykonać?

To zależy od wyjściowego stanu skóry. Czasem już jeden zabieg przyniesie poprawę, niemniej jednak zazwyczaj zalecana jest seria 3 zabiegów co 4-6 tygodni. 

Ilość zabiegów determinuje również rodzaj zmiany, z jaką zgłasza się Pacjentka. Jeśli są to nieduże przebarwienia czy płytkie zmarszczki, zadowalające efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Powtórzeń wymagają natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny.  W takich przypadkach efekty są widoczne po serii min. 3 zabiegów.   

Jak przebiega zabieg?

Najpierw skóra jest dezynfekowana, następnie znieczulana kremem przez 45-60 minut. Kolejnym krokiem jest zmycie znieczulenia i ponowna dezynfekcja skóry planowanej przygotowywanej do zabiegu laseroterapii. Długość samej laseroterapii zależy od obszaru poddawanego zabiegowi, zazwyczaj trwa to 15-30 minut. Wiązka laserowa “dziurkuje” skórę w ściśle kontrolowany sposób, pozostawiając odpowiedni procent skóry nieuszkodzonej, od której rozpoczyna się proces regeneracji.

Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu?

Zalecam Pacjentkom, aby po zabiegu laserem zaplanowały sobie kilka dni dla siebie. Szczególnie jeśli zabieg wykonywany był na twarzy. W tym czasie zejdzie zaczerwienienie i lekki obrzęk. Po upływie 2-3 dni skóra zaczyna się łuszczyć drobnymi płatkami. Po około 7-10 dniach proces ten jest zakończony. Nie należy go przyspieszać peelingami, czy skubaniem złuszczającego się naskórka. Jest to okres, w którym następuje regeneracja skóry w jej głębszych warstwach. Skóra ma lepszy koloryt, wydzielanie sebum jest mniejsze, pory mniej widoczne, spłyceniu ulegają też drobne zmarszczki i blizny.

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych efektów?

Pierwsze efekty są zawsze najbardziej wyczekiwane. Po około 2 tygodniach, kiedy naskórek złuszczy się skóra będzie napięta, a przebarwienia jaśniejsze. Produkcja nowego kolagenu trwa 3 miesiące, więc jest to okres, po którym zobaczymy już pełny efekt.

Przebudowa kolagenu to proces długotrwały i sięga głębokich warstw skórnych. Dzięki tym właściwościom, odmłodzona i zdrowo wyglądająca skóra pozostanie z nami nawet przez okres 2 lat. 

 Dziękujemy za rozmowę

Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólnoinformacyjny i edukacyjny. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy czy leczenia. Zaleca się konsultację z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem ochrony zdrowia w celu uzyskania porady dotyczącej konkretnych objawów, dolegliwości czy stanu zdrowia.