Medycyna Estetyczna Lublin

Letni przewodnik po kosmetologii i medycynie estetycznej.

Jak dbać o skórę latem?

Latem twoja skóra stawia przed tobą więcej wyzwań niż kiedykolwiek. Szczególnie gdy pragniesz zachować zdrowy i piękny wygląd na dłużej, nie odmawiając sobie uroków lata. 

I nie ważne, czy planujesz błogie lenistwo na plaży, czy turystyczny rajd… na letnią przygodę warto gruntownie przygotować skórę, a po powrocie z urlopu profesjonalnie o nią zadbać.

Kosmetologia

Bezsprzecznie zaczynamy od  właściwego nawilżenia skóry

Kremy, nawet najlepsze, nie nawilżą skóry od wewnątrz, dlatego ich działanie jest krótkotrwałe.  Do tego nie pomaga długotrwała ekspozycja na słońce, częste kąpiele oraz zanieczyszczenia jak kurz i pył, które twoja skóra chłonie jak gąbka. 

Zacznijmy zatem od podstawowej zasady: latem wykonuj zabiegi, które pomogą ci „przetrwać” upały i zachować skórę w dobrej kondycji.  Odpowiednio nawilżają, odżywiają i rewitalizują skórę – czyli zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, witamin, minerałów i innych substancji odżywczych wykonywane przez kosmetologa, szczególnie potrzebne do regeneracji skóry po dużym nasłonecznieniu, gdy jest ona odwodniona, przesuszona i wymaga szybkiego wsparcia.  Polecam wykonanie zabiegów bazujących na antyoksydantach, takich jak witaminy C, A, E, kwas ferulowy, czy kwas mlekowy.

Polecam także zabiegi „odświeżające”, redukujące w sposób nieinwazyjny nadmierną warstwę rogową naskórka (peeling kawitacyjny, delikatna mikrodermabrazja), nawilżające, natleniające (oksybrazja) czy zabiegi odmładzające na bazie fali radiowej lub podczerwieni – nie ma przeciwwskazań by wykonywać je latem.

Latem twoja skóra stawia przed tobą więcej wyzwań niż kiedykolwiek. Szczególnie gdy pragniesz zachować zdrowy i piękny wygląd na dłużej, nie odmawiając sobie uroków lata.

Medycyna Estetyczna

Głębokie nawilżenie skóry przed latem i po powrocie z urlopu

Skóra latem narażona jest na nadmierne przesuszenie. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, które warto wykonać jest MEZOTERAPIA.  To idealny zabieg chroniący skórę przed nadmierną utrata wody. Polega na ostrzykiwaniu skóry z użyciem kwasu hialuronowego i innych aktywnych substancji, które wykazują silne działanie nawilżające, regenerujące i antyoksydacyjne. Zabieg poprawi jakość twojej skóry, zwiększy jej nawilżenie, napięcie i elastyczność. Wykonując go przed wakacjami twoja skóra będzie głęboko nawilżona. A po wakacjach, wzmocni jej regenerację.

Mezoterpia skóry głowy to również doskonały wybór gdy chcesz poprawić kondycję swoich włosów, poprzez odżywienie skóry głowy, specjalnie dedykowanymi preparatami.

Co latem na zmarszczki

Na drobne zmarszczki, które uwidaczniają się pod wpływem słońca też jest sposób.

W takich przypadkach można z powodzeniem zastosować TOKSYNĘ BOTULINOWĄ.

Nie ma przeciwwskazań do wykonania  zabiegu latem.

Działanie toksyny botulinowej nie tylko koryguje już istniejące zmarszczki, ale również działa profilaktycznie. Dzięki podaniu toksyny na okolicę oczu i czoła , zmarszczki które nasilają się pod wpływem słońca, zostaną spłycone oraz unikniemy ryzyka powstawania kolejnych.

Problem z nadmiernym poceniem się

Medycyna estetyczna ma i na to sposób! Wstydliwy problem nadmiernego pocenia się oczywiście nasila się latem, gdy temperatury rosną. To idealny czas na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej w celu ograniczenia nadmiernej potliwości pach, dłoni lub stóp. Efekt leczenia nadpotliwości toksyną botulinową utrzymuje się (w zależności od ilości podanego preparatu) od 8 do 12 miesięcy!

A co z ujędrnianiem i modelowaniem?

Są zabiegi dzięki, którym latem pozbędziesz się skórki pomarańczowej czy rozstępów. Bezpieczne są zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy, który zresztą występuje naturalnie w naszym organizmie i odpowiada za jędrność, gładkość i odpowiednie nawilżenie skóry. Niestety wraz z upływem czasu jego ilość zmniejsza się i to właśnie dlatego nasza skóra traci jędrność, pojawiają się zmarszczki a twarz traci owal. Dlatego uzupełniając jego niedobór poprzez zabiegi jakie oferuje medycyna estetyczna, nie tylko wypełnisz zmarszczki, uwydatnisz policzki, ale również pobudzisz naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w twojej skórze. Dzięki temu będzie ona wyglądała znacznie zdrowiej, nawet wtedy kiedy preparat na bazie kwasu hialuronowego już się wchłonie.

Nie mogę nie wspomnieć o delikatnych peelingach regenerujących, antyoksydacyjnych, rozjaśniających cerę. Na taki peeling zawsze warto się zdecydować.

Wśród zalecanych wymienić należy:

  • peeling migdałowy, który reguluje sebum, aktywuje regenerację komórek, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i pozapalne, działa bakteriostatycznie i przeciwłojotokowo,
  • ferulac – który intensywnie ujędrnia, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt,
  • peeling kawitacyjny,
  • delikatna mikrodermabrazja o działaniu złuszczającym,
  • natleniająca oksybrazja,
  •  zabiegi odmładzające na bazie fali radiowej lub podczerwieni.

Nie zalecam Ci natomiast stosowania latem zabiegów z użyciem mocnych peelingów chemicznych, po których następuje intensywne złuszczenie skóry oraz niektórych rodzajów laserów. Zabiegi takie wymagają regeneracji, a skóra uwrażliwiona światłem oraz taka, która się łuszczy, ma większą skłonność do powstania przebarwień posłonecznych.

Pamiętaj, że mimo wykonywania zabiegów „dozwolonych” w lecie, nie można zapominać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej.

mgr Justyna Fuksa-Omiotek, Kosmetolog

Bezpłatna konsultacja kosmetologiczna

Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólnoinformacyjny i edukacyjny. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy czy leczenia. Zaleca się konsultację z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem ochrony zdrowia w celu uzyskania porady dotyczącej konkretnych objawów, dolegliwości czy stanu zdrowia.