Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe twarzy, szyi i dekoltu – zdrowa skóra bez zaskórników

Zanim pozytywny nastój, który niesie wiosenne słońce, zostanie skutecznie zakłócony przez stan twojej skóry po zimie, koniecznie przeczytaj ten artykuł.  Dowiesz się jak szybko możesz odmienić los matowej, zmęczonej, suchej i odwodnionej skóry i pozbyć się zaskórników. Musisz wiedzieć, że oczyszczanie to niejedyny efekt. Twoja skóra będzie wyraźnie odmłodzona, wygładzona i nabierze wiosennej świeżości. I to od razu po zabiegu!

O oczyszczanie wodorowe, i  o to dlaczego warto wybrać akurat tę metodę zapytaliśmy kosmetolog Panią Patrycją Ołtarzewską z gabinetów Med Estetyka w Lublinie.

Dlaczego oczyszczanie skóry jest tak ważne? Jak oczyścić naszą skórę, zwłaszcza tę z problemami?

Oczyszczanie powinno stanowić regularną część naszej pielęgnacji, dzięki niemu skóra chętniej będzie przyswajać składniki aktywne zawarte w kosmetykach, a jej kondycja ulegnie znacznej poprawie. Oczyszczając skórę, usuwamy cząstki brudu, które zalegają na jej powierzchni oraz w ujściach gruczołów łojowych. Co więcej pozbywamy się zrogowaciałego naskórka i wydzieliny rogowej. Eliminujemy powstałe na naszej skórze zmiany ropne i zaskórniki, których obecność sprzyja szybszemu namnażaniu się komórek bakterii powodujących trądzik. Na wymienione dolegliwości idealnie sprawdzi się oczyszczanie wodorowe.

Czym jest i jak wygląda oczyszczanie wodorowe – krok po kroku

Oczyszczanie wodorowe to innowacyjna technika oczyszczania twarzy, szyi i dekoltu.Jest nieinwazyjnym, bezbolesnym i wieloetapowym zabiegiem. Polega na przenikaniu aktywnego wodoru w głąb skóry. Ten dobroczynny pierwiastek dostarczany jest wraz z nasyconym strumieniem wody, co sprawia eliminację wolnych rodników, czyli inaczej oksydantów, które w dużej mierze odpowiedzialne są za przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Oprócz działania antyoksydacyjnego wodór posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Etap 1. Dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu.
Etap 2. Dogłębne oczyszczenie skóry za pomocą specjalnej głowicy emitującej strumień wody nasyconej wodorem.
Etap 3. Oczyszczanie aktywnym koncentratem, dobieranym indywidualnie do potrzeb skóry:

  • kwasowy lotion oczyszczający,
  • lotion ultranawilżający i oczyszczający z kwasem hialuronowym,
  • lotion rozświetlający i wygładzający z ekstraktem z algi czerwonej,
  • kojący lotion łagodzący z ekstraktem z arniki i skrzypu polnego.

Etap 4. Regeneracja odżywczym lotionem z ekstraktem ze śluzu ślimaka.
Etap 5. Maksymalizacja efektów poprzez aplikację dobranej do potrzeb skóry ampułki lub/ i maski.
Etap 6. Delikatny masaż przy użyciu wybranej głowicy – z mikroprądami lub kamieniem jadeitowym poprawiające mikrokrążenie i kondycję skóry.

Dla kogo wskazane jest oczyszczanie wodorowe i jakich efektów możemy się spodziewać?

Oczyszczanie wodorowe wykazuje skuteczne działanie dla każdego typu skóry. Zabieg jest odpowiedni także dla mężczyzn. Odpowiednio dobrane preparaty przez kosmetologów ukierunkują swoje działanie w celu uzyskania pożądanego efektu. Dla osób posiadających skórę tłustą lub mieszaną, oczyszczanie wodorowe doskonale poradzi sobie z nadmiernym wydzielaniem sebum, rozszerzonymi porami, zaskórnikami oraz trądzikiem. Przy cerze naczynkowej zabieg oczyszczania twarzy uszczelni naczynia krwionośne i zadziała rozjaśniająco i wygładzająco. Skóra sucha i odwodniona uzyska dogłębne nawilżenie, natomiast skóra dojrzała otrzyma wysoką dawkę działania antyoksydacyjnego, dzięki temu zabieg zadziała anti-aging – wygładzi oraz spłyci drobne zmarszczki.

Oczyszczanie wodorowe należy powtarzać, jak często?

Zabieg wykonany jednorazowo poprawi kondycję skóry, jednak zaleca się wykonanie serii od 3 do 5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Dla dalszego podtrzymania efektu oczyszczanie wodorowe powinno wykonywać się minimum co 2 miesiące. Oczywiście ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta z uwzględnieniem jego potrzeb i oczekiwań. Warto dodać, że zabieg można wykonywać cały rok, jednak należy pamiętać o odpowiedniej ochronie w postaci kremów z filtrem.

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem o szerokich możliwościach i zastosowaniu, przeznaczonym dla kobiet i mężczyzn o każdym typie skóry. Oprócz działania dogłębnie oczyszczającego, posiada szereg właściwości pozwalających uzyskać pożądane efekty. W widoczny sposób wpływa na poprawę jej kondycji i wygląd.

Pamiętaj, oczyszczona skóra to zdrowa skóra! 

oczyszczanie-wodorowe-w-lublinie

Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólnoinformacyjny i edukacyjny. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy czy leczenia. Zaleca się konsultację z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem ochrony zdrowia w celu uzyskania porady dotyczącej konkretnych objawów, dolegliwości czy stanu zdrowia.