Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
EN
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania i zabiegi » Laboratorium » Pełna Lista Badań » Badania genetyczne » Cytomegalia - bad. genetyczne ( jakościowe)
Dostosuj czcionkę: A A A

Cytomegalia - bad. genetyczne ( jakościowe)

« wstecz
Zapraszamy z dokumentem tożsamości do rejestracji co najmniej 15 minut przed zakończeniem przyjmowania/pobierania materiału.Lokalizacja: Godziny:
Lublin, ul. Orkana 7 Pon.-Czw.: 7:00-9:00Pt-Sob.: Brak
Lublin, ul. Radziwiłłowska 5 Pon.-Czw.: 7:00-9:00Pt-Sob.: Brak

Materiał: Krew

Cena badania: 192.00 PLN

Czas oczekiwania na wynik: wynik do 10 dni roboczych

Rezerwacja:

  • Badanie wykonujemy bez wcześniejszej rezerwacji wyłącznie w wybranych punktach pobrań/godzinach - UWAGA! Sprawdź godziny wykonywania badań
  • Przygotowanie do badania
Ogólne:
  • Materiałem do badań jest krew.
  • Pacjent nie musi być na czczo.Na ok. 30 min. przed badaniem wskazane jest wypicie szklanki wody lub gorzkiej(niesłodzonej) herbaty.
  • Opis
Wirus cytomegalii jest wirusem z rodziny herpes, który może powodować poważne choroby zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. CMV bytuje w ciele człowieka przez wiele lat i może być przenoszony na innych. Zakażenia wirusem są dosyć częste, 60 do 85% populacji zostało zakażone ale w większości przypadków jest to zakażenie bezobjawowe. 1do 3% kobiet zostaje zakażonych podczas ciąży z tego 1 - 2 przypadki zakażeń zostaje przekazane na płód. Zakażenie jest najczęściej bezobjawowe, ale w około 5% przypadków konsekwencje mogą być bardzo groźne: hepatosplenomegalia, wodogłowie, małogłowie, wcześniactwo. Często dochodzi do śmierci płodu. Nawet w przypadkach zakażenia bezobjawowego, około 10% dzieci prezentuje poważne objawy ze strony zmysłów takie jak głuchota lub częściowa albo nawet całkowita ślepota. Wykrycie przeciwciał anty-CMV w klasie IgG może być przydatne w szacowaniu statusu immunoserologicznego pacjenta.
  • Opracowanie i przygotowanie materiału Pokaż
Rozpocznij rozmowę