Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
EN
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania i zabiegi » Laboratorium » Pełna Lista Badań » Koagulologia » Czynnik von Willebranda - aktywność
Dostosuj czcionkę: A A A

Czynnik von Willebranda - aktywność

« wstecz
Zapraszamy z dokumentem tożsamości do rejestracji co najmniej 15 minut przed zakończeniem przyjmowania/pobierania materiału.Lokalizacja: Godziny:
Lublin, ul. Bazylianówka 58 -: Brak
Lublin, ul. Radziwiłłowska 5 Pon.-Pt: 7:00-12:00Sob.: Brak

Materiał: Krew

Cena badania: 162 PLN

Czas oczekiwania na wynik: wynik do 5 dni roboczych

Rezerwacja:

  • Badanie wykonujemy bez wcześniejszej rezerwacji wyłącznie w wybranych punktach pobrań/godzinach - UWAGA! Sprawdź godziny wykonywania badań
  • Przygotowanie do badania
Ogólne:
  • Materiałem do badań jest krew.
  • Pacjent nie musi być na czczo.
  • Ważne
Próbki przyniesione z zewnątrz nie są przyjmowane do badania.
  • Opis
Czynnik von Willebranda jest glikoproteiną osocza krwi zbudowaną z multimetrów utworzonych z podjednostek o ciężarze ok. 250 kDa. Wielkocząsteczkowe multimeryvWF wspomagają adhezję płytek krwi w miejscu uszkodzenia naczynia krwionośnego poprzez łączenie się z kolagenem i płytkami krwi. vWF łączy się z czynnikiem VIII i stabilizuje go, stąd też defekty vWF powodują krwawienia podobne do krwawień związanych z dysfunkcją płytek krwi lub obserwowanych w hemofilii. Choroba von Willebranda jest wrodzonym zaburzeniem krzepnięcia krwi związanym z niedoborem ilościowym lub jakościowym czynnika von Willebranda.
Nabyty zespół von Willebranda jest związany z niedoborem vWF i zmniejszeniem jego aktywności, co obserwuje się czasem w chorobach limfo lub mieloproliferacyjnych, w nowotworach oraz w chorobach z autoagresji.
Wielu pacjentów z łagodną postacią choroby może nie mieć objawów klinicznych choroby. Do najczęściej występujących objawów należą:
- nadmierne krwawienia miesiączkowe
- łatwe siniaczenie
- krwawienia z nosa i dziąseł
- przedłużające się krwawienia z małych ran
- krwawienia po ekstrakcji zęba
- krwawienia po urazach lub zabiegach operacyjnych
- wylewy dostawowe i domięśniowe podobne jak w hemofilii.
  • Opracowanie i przygotowanie materiału Pokaż
Rozpocznij rozmowę