-
Kiedy do Pulmonologa? Dowiedz się co może oznaczać przewlekły kaszel, duszność, bóle w klatce piersiowej
Jeśli uważasz, że twoje płuca mają się dobrze i nigdy nie przysporzą kłopotów to wiedz, że jest to narząd najczęściej dotykany chorobami. Jeśli niejednokrotnie bagatelizowałeś kaszel czy duszność, leczyłeś się bez konsultacji…
24 stycznia 2025 -
Przeziębiony pęcherz – jak leczyć?
Przeziębiamy go najczęściej latem. Odczuwamy wtedy charakterystyczne nieustanne parcie na pęcherz, w towarzystwie bólu, pieczenia przy oddawaniu moczu. Szansa, że złapiesz tą przykrą dolegliwość jest niestety spora, ponieważ jest to jedna z…
15 stycznia 2025 -
Zapalenie płuc u dziecka. Jakie są objawy? Badanie USG płuc u dzieci.
Zapalenie płuc to infekcja, która powoduje stan zapalny tkanek i pęcherzyków płucnych. Przyczyny zmian zapalnych są głównie bakterie i wirusy, choć czasami może być spowodowane grzybami. Częstość zachorowania zależy od wieku dziecka.…
7 stycznia 2025 -
Czym jest ginekomastia – przyczyny, objawy, leczenie
Ginekomastia, choć często bagatelizowana, stanowi istotny problem medyczny i psychologiczny, dotykający znaczącej części mężczyzn. Jest to powiększenie piersi u mężczyzn, które może dotykać jednej lub obu piersi. Zrozumienie przyczyn, objawów oraz dostępnych…
1 stycznia 2025 -
Jak kawa wpływa na ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych, takich jak Alzheimer i Parkinson
Filiżanka kawy od 2016 roku znajduje się w graficznej Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Instytutu Żywności i Żywienia. Kawa, dotąd uznawana za używkę, staje się napojem wykorzystywanym w profilaktyce wielu chorób.…
26 listopada 2024 -
Kolagenowy eliksir młodości — czym jest kolagen, właściwości, zastosowanie
Kolagen kojarzy się przede wszystkim z młodością i urodą. To właśnie kolagen odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, dlatego jego niedobór może prowadzić do powstawania zmarszczek, wiotczenia skóry i innych objawów starzenia…
25 października 2024 -
Osteopatia w walce z przewlekłym stresem. Jak stres wpływa na pracę organizmu?
Stres we współczesnym świecie jest niemal nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania. I teoretycznie każdy z nas ma świadomość, że stres jest bardzo szkodliwy dla zdrowia i zwiększa ryzyko wielu poważnych schorzeń, ale ciągle…
24 października 2024 -
Co to jest choroba Gauchera? Diagnoza, objawy i leczenie
Choroba Gauchera (GD) zaliczana jest do ultrarzadkich, spichrzeniowych chorób krwi o podłożu genetycznym. W Polsce żyje obecnie ok. 100 pacjentów z rozpoznaną chorobą Gauchera, ale chorych może być więcej, pozostają oni jednak niezdiagnozowani. Postawienie…
18 października 2024 -
Czy jesteś meteopatą? Objawy, jakie mogą powodować zmiany pogody
Meteopatia albo meteoropatia jest dolegliwością bardzo powszechną. Specjaliści z IMGW podają, że meteopaci stanowią nawet 50-70% ludzi w przedziale wiekowym od 18 do 75 lat. I chociaż meteopatia nie jest jednostką chorobową,…
14 października 2024 -
Grzyby – niezwykłe dary lasu, grzyby lecznicze i ich właściwości
W powszechnej świadomości panuje przekonanie, że grzyby są ciężkostrawne i nie mają zbyt wielu wartości odżywczych. Ten mit został już wielokrotnie obalony. Ale jakie są to wartości i jak bezpiecznie spożywać grzyby,…
11 października 2024
Sklep badań laboratoryjnych. Kup badania z rabatem 20%.
Ostatnie wpisy
- Kiedy do Pulmonologa? Dowiedz się co może oznaczać przewlekły kaszel, duszność, bóle w klatce piersiowej
- Przeziębiony pęcherz – jak leczyć?
- Zapalenie płuc u dziecka. Jakie są objawy? Badanie USG płuc u dzieci.
- Czym jest ginekomastia – przyczyny, objawy, leczenie
- Jak kawa wpływa na ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych, takich jak Alzheimer i Parkinson