Jesteś tutaj:
moje konto luxmed
EN
Jesteś tutaj:  Dla Pacjenta » Badania i zabiegi » Laboratorium » Pełna Lista Badań » Badania genetyczne » Badania prenatalne FMF
Dostosuj czcionkę: A A A

Badania prenatalne FMF

« wstecz
Zapraszamy z dokumentem tożsamości do rejestracji co najmniej 15 minut przed zakończeniem przyjmowania/pobierania materiału.Lokalizacja: Godziny:
Lublin, ul. Koncertowa 4D Pon.-Pt: 7:00-19:00Sob.: 7:00-13:00
Lublin, ul. Koncertowa 4D Pon.-Pt: 7:00-19:00Sob.: 7:00-13:00
Lublin, ul. Orkana 7 Pon.-Sob.: Brak
Lublin, ul. Orkana 7 Pon.-Sob.: Brak
Lublin, ul. Radziwiłłowska 5 Pon.-Pt: 7:00-19:00Sob.: 8:00-12:00
Lublin, ul. Radziwiłłowska 5 Pon.-Pt: 7:00-19:00Sob.: 8:00-12:00

Materiał: Krew

Cena badania: 451 PLN

Czas oczekiwania na wynik: wynik do 10 dni roboczych

Rezerwacja:

  • Przygotowanie do badania
Ogólne:
  • Materiałem do badań jest krew.
  • Pacjent nie musi być na czczo.Na ok. 30 min. przed badaniem wskazane jest wypicie szklanki wody lub gorzkiej(niesłodzonej) herbaty.
  • Ważne
Krew do badań powinna być pobrana w dniu, w którym wykonano USG ciąży. O odbiorze wyniku pacjentka jest informowana telefonicznie przez Koordynatora badań prenatalnych. Badania wykonujemy w placówce przy ul. Radziwiłłowskiej 5, Koncertowej 4D. W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Pacjenta - tel. 81 532 37 11. Z wynikiem badania czyli przeprowadzoną analizą ryzyka wystąpienia wad genetycznych, pacjentka powinna zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.
  • Opis
Badanie prenatalne wykonywane w I trymestrze ciąży (między 11 a 13 (+6 dni) tygodniem ciąży), określające ryzyko wystąpienia aberracji chromosomalnych płodu (zespół Downa, Edwardsa, Patau, wady cewy nerwowej i inne).
W skład badania wchodzi ocena biochemicznych parametrów we krwi matki: stężenie białka PAPP-A , stężenie wolnej podjednostki beta-hCG, oraz USG ciąży, wykonywane przez lekarza ginekologa posiadającego certyfikat Fundacji Medycyny Płodowej FMF. Poziom markerów biochemicznych oznaczany jest w surowicy krwi przy użyciu testów certyfikowanych przez FMF.
Integralną częścią badania jest oszacowanie ryzyka wystąpienia wad genetycznych płodu za pomocą programu statystycznego certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne- sekcjaUSG i Fundację Medycyny Płodowej FMF.
  • Opracowanie i przygotowanie materiału Pokaż
Rozpocznij rozmowę